Hetalia: Insane World

Duży dom, wielki ogród i jeszcze większy rozgardiasz! - Personifikacje przejmują to forum!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

To JA jestem stolicą, nie on!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Ankara

PisanieTemat: To JA jestem stolicą, nie on!   Pon Wrz 05, 2016 10:37 am

Kraj/Wyspa/Miasto: (nazwy od najstarszej do obecnej) Ankuwash, Ancyra; Áγκυρα (Ankyra – gr. Kotwica); Angora; Ankara

Imię i nazwisko: Kırmızı Adnan (zdrobnienie od imienia: Kır)

Data urodzenia i wiek: 13 października (przeniesienie stolicy Turcji ze Stambułu do Ankary). Wygląda na około 17/18 lat, chociaż najstarsze zabytki pochodzą z epoki brązu.

Wygląd: Chyba nie wyróżnia się na tle pospólstwa, bo urodę ma, jakby to nazwać, typowo turecką. Ciemnobrązowe, chaotycznie ułożone włosy ledwo sięgają jej do ramion. Tęczówki ma bursztynowe (choć nie słynie z eksportu tego kruszcu) i (podobno) jest w nich coś, co daje ludziom energię do życia. Nie jest bardzo wysoka, ale nie jest też najniższa. Ponadto twierdzi, że 167 centymetry to wzrost idealny. Zazwyczaj ubiera białą koszulkę i czerwoną bluzę z kapturem (okazjonalnie płaszcz) oraz dżinsowe spodnie. Dopełnieniem całości są czarne trampki naznaczone czasem. Zimą ubiera gruby, wełniany, CZERWONY sweter (albo dywan) i spodnie z podobnego materiału. Mimo to, wygląda na ułożoną osobę. Na szyi czasem można zauważyć wisiorek przedstawiający Oko Proroka chroniące przed złymi spojrzeniami. Często można ją zobaczyć z białym kotem rasy Angora.

Charakter: Na pierwszy rzut oka wydaje się być roztargniona, ale ona jest po prostu zorganizowana inaczej, zwłaszcza jeśli chodzi o dokumenty.  Błędne jest stwierdzenie, że jest wulkanem energii, ale nie jest też cichą myszką; stara się być umiarkowana. Zawsze chodzi uśmiechnięta, podczas częstych spacerów zatrzymuje się przy licznych straganikach, by porozmawiać z ludźmi. Jest otwarta na ludzi, nieważne kim by byli (wyjątek – Ateny i Bałkany). Niewiele mówi (chyba, że się kłóci – to co innego), bo zazwyczaj pracuje.  Biurokracja to jej drugie imię. Kiedy nie pracuje, to oprowadza tych kilku turystów, którzy się nawiną. Co do turystów – naprawdę, w kilku przewodnikach napisane jest coś o Ankarze, bo to stolica. Więcej jest o Stambule, co czasem wyprowadza Ankasię z równowagi, ale najczęściej jest wtedy sama (na szczęście). Gdy przebywa w towarzystwie uważnie obserwuje swojego rozmówcę, by wiedzieć co powiedzieć. Lubi organizować festiwale teatralne i muzyczne (zwłaszcza te drugie). Nie przepada za chodzeniem do kina, bo to samo może zrobić w domu. I to bezpłatnie! Uwielbia koty. Gdyby mogła, adoptowałaby każdego, którego spotka na ulicy (ale dom jest na to za mały).

Relacje:

-Turcja: Najukochańszy na świecie tata. Nawet jeśli olewał ją przez PONAD połowę jej życia. Dopiero gdzieś w okolicy 1923 roku Atatürk (założyciel Republiki) przypomniał mu o istnieniu tego miasta i przeniósł tam stolicę. Proste, nie?

-Niemcy: Posiada dokumenty, w których zapisuje każdego jednego obywatela migrującego do Niemiec. Nikt nie wie, po co to robi. Za czasów podziału wewnątrz niemieckiego nad Morzem Śródziemnym było wielu turystów z RFN-u, a że  Kırmızı mogła sobie wtedy brać urlop to i trochę niemieckiego zna.

-Polska: Z Feliksem to było tak – od 6 wieków teoretycznie się znają, ale zapytaj go, co jest stolicą Turcji to Ci odpowie albo Stambuł, albo Bursa (bo za czasów średniowiecza stolicą była Bursa). Poza tym, dwa lata temu z okazji 600-lecia przyjaźni między tymi dwoma państwami Ankara brała udział w organizacji kilkunastu festiwali.

-
Stambuł: „Kochany braciszek” - takim mianem właśnie go określa. To są dwa słowa przesiąknięte ironią (szczególnie to pierwsze). Owszem, dogada się z nim, ale nie może mu wybaczyć, że ludzie (od ponad 90 lat) twierdzą, że to on jest stolicą. Mieszkają stosunkowo daleko od siebie i (jak na razie) utrzymują pokój.

-Rosja i Moskwa: Całkiem nieźle się dogadują, choć ostatnie lata nie były zbyt miłe (nałożenie embarga przez Rosję, zestrzelenie rosyjskiego myśliwca...). Na szczęście ostatnio doszło do porozumienia.

-Grecja: W sumie to...całkiem go lubi. Dobrze jej było podczas panowania greckiego, była ważnym centrum handlowym dla kupców z różnych stron świata. Do dziś utrzymują pozytywne relacje (czasem nawet idą na zakupy, jak Turcja nie patrzy).

-TRNC: Młodszy brat, na którego nie zwracała szczególnie uwagi. Mógłby zniknąć i An by tego nie zauważyła.

Inne informacje i ciekawostki:

- To właśnie z okolic Ankary pochodzą rasy zwierząt angora (koty, króliki, kozy).

- Leży w najbardziej suchym regionie Turcji.

- W okolicach znajdują się takie stanowiska archeologiczne jak: hetyckie, frygijskie, greckie, rzymskie, bizantyńskie oraz z okresu osmańskiego. Bogata kultura, prawda?

- Miasto to słynie z pięknych i licznych parków (założonych we wczesnych latach Republiki).

- Miastami partnerskimi są min. Waszyngton, Bukareszt, Moskwa, Pekin, Kuwejt, Seul, Sofia.

- W Ankarze są AŻ dwie linie metra. Jedna jest czerwona (z północy miasta do centrum), a druga zielona (z terminalu autobusowego na wschód)

Lubię pociągi, ale wolę metro.

Ostatnio zmieniony przez Ankara dnia Czw Wrz 08, 2016 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Leo
Admin

PisanieTemat: Re: To JA jestem stolicą, nie on!   Czw Wrz 08, 2016 8:27 pm

Powstawiałam przecinki i zaznaczyłam na czerwono wyrazy, które należałoby poprawić, jako że nie mam siły na rozpisywanie się. Masz warunkowy akcept, ale masz zameldować poprawę. Odmaszerować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

To JA jestem stolicą, nie on!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» dzień dobry, jestem rudy
» Celestia | Silver Ticket
» Magical Girl Aisha
» Ale...ale...ja jestem księciem...
» Jestem Himari~